פינוי תכולה של אגרנות כפייתית

ביצוע פינוי אגרנות כפייתיתזקוקים לפינוי תכולה רבה בעקבות אגרנות כפייתית? גל הפינויים מספקת שירותי פינוי אגרנות כפייתית משנת 2008.
הגדרה למושג אגרנות כפייתית: "סוג של הפרעה נפשית, הגורמת ללוקים בה לאסוף ולאגור באופן אובססיבי חפצים ופריטים בשנים שלרוב חסרי כל שימוש או ערך ממשי" (ויקיפדיה).

אגרנות כפייתית בארץ ובחו"ל

אגרנות כפייתית בישראל איננה תופעה ידועה למדי. נושא האגרנות הכפייתית פחות מוכר לציבור הרחב, אך בישראל' כמו בעולם' קיימים לא מעט מקרים של אגרנים כפייתיים שמאחסנים בביתם מגוון רחב של פריטים בהם אין להם שום שימוש.
בחו"ל התופעה יותר מוכרת – נעשו מספר תכניות טלוויזיה בנושא, בהן ניתן לראות בתים של אגרנים כפייתים במקומות שונים בעולם, את החפצים אותם הם אוגרים, כיצד מתמודדים עם האגרן ומפנים את תכולת ביתו ועוד.

במידה והאגרן מודע לתהליך, פינוי אגרנות כפייתית הינו תהליך אמוציונאלי מורכב ולא פשוט כלל. האגרנים מרגישים אשמה וצער במידה והם יוותרו או ייפטרו מחפצים שעשויים להיות שימושים עבורם או עבור אחרים בעתיד, ולכן התהליך יכול להימשך זמן רב.פינוי אספנות כפייתית ברגישות

איך להתחיל בביצוע תהליך פינוי אגרנות כפייתית?

כאשר מחליטים לבצע פינוי אספנות כפייתית והאגרן מודע לפינוי, מומלץ לערב אותו בנעשה על מנת להקל על התהליך. מניסיוננו, מומלץ למנוע ממנו להיות נוכח במהלך הפינוי, מהסיבה שזה מעצים את הקושי שלו לביצוע הפינוי. יש לתת לו לבחור מתוך החפצים הרבים שאגר מספר פריטים בודדים אליהם הוא קשור במיוחד ואותם ניתן לנקות או לתקן (במידה ויש צורך), ולאחר פינוי הבית להניח אותם בפינה יפה וכך לתת לו הרגשה נעימה נוחה ובטוחה.

אגרנים כפייתיים עורמים את החפצים זה על זה. לסובבים זה נראה כבלגאן וחוסר סדר, אבל עבורם זה מסודר וככה זה צריך להיות. לכן, אם נזיז פריט או שניים במקום אחר באותו הבית, האגרן עלול לחשוש לפרטיות שלו ולראות בכך חדירה למרחב שלו.

סוגים של אגרנות כפייתית

חלק מן האגרנים נקשרים לחפצים ומפתחים ערך סנטימנטלי אליהם, חלק אחר אוגר חפצים קבועים ולא משתנים. המשותף לכולם הוא שפעולת האגירה מעניקה להם תחושת ביטחון ונחמה.
ישנם מגוון סוגים של אגרנים, כאשר חלקם אוספים פריטים מהרחוב, חלקם מפחי האשפה.
אגרנים אוספים מהרחוב הכל: בקבוקים, ברזל, פלסטיק וכל מה שנראה להם שיהיה ניתן להשמיש אותו בהווה או בעתיד וגם חפצים שאינם תקינים או שבורים במטרה לתקנם.
לרוב, ניתן למצוא בביתם של האגרנים ערימות של עיתונים, בקבוקים ריקים, שימורים, קופסאות קרטון, קופסאות מפלסטיק, צנצנות זכוכית וכו'.

כידוע, כאשר אנו אוגרים חפצים בכמות כזו גדולה ולא שומרים על ההגיינה, זה מזמין אלינו את "חברינו" העכברים, הג'וקים והחולדות.(מוזמנים לקרוא את הסיפור שלנו בבלוג על "שמות לחולדות" מפינוי ביתו של אגרן).
האגרנות לכשעצמה עושה נזק בריאותי, מעצם הצטברות כמויות האבק והלכלוך העצומות. כאשר "חברינו" מצטרפים, הנזק והסיכון הבריאותי הולך וגדל.
לכן, כאשר ידוע לכם על אגרן כפייתי, אל תחכו בצד עד ש… !! פשוט פעלו! אם ישנם גללים של ג'וקים בבית, צואה של חולדות ועכברים וכיוצא בזאת – זה הזמן ללחוץ על האגרן על מנת לשנות את המצב.. זה לא פשוט אבל ישנן דרכים לבצע זאת ועל כך תוכלו לקרוא (במאמר הבא שלנו).

במידה ואתם צריכים לבצע פינוי תכולה בעקבות אגרנות כפייתית, אל תהססו – פנו אלינו בהקדם באמצעות הטופס או בטלפון 050-8090177